Burçlar ve Çiçekler

KOÇ 

Koç burcunun çiçeği sümbüldür. Sümbülün zamanı ilkbahardır ve sümbülün tüm renkleri koç burcunu olumlu etkiler. Koç burcu sümbüllerini çoğu yerde ev ortamında ve cam kenarında yetiştirirler.

BOĞA

Boğa burcunun çiçeği laledir. Boğa burcu insanları yaşamayı çok sevdiklerinden canlı renklere sahip çiçeklerden keyif alırlar. Boğa burcunun evinin önünde bir bahçesi yok ise de rengarenk laleler ile dizeyn edilmiş bir vazo dolusu lale arajmanı da yeterlidir.

İKİZLER

İkizler burcunun çiçeği güldür. İkizler burcu insanları gülü sembol olarak görürler. Yetiştirmeyi ve bakımını da yaparlar.

YENGEÇ

Yengeç Burcunun çiçeği anemon dur. (Akdeniz Lalesi) Yengeç burcu insanları anemonlar gibi hassas ve kırılgandırlar. 

ASLAN

Aslan Burcunun çiçeği orkide çiçeğidir. Aslan burcu insanları orkide çiçeği gibi gösterişli olmayı severler. Egzotik ve alışılmadık renkleri çok severler

BAŞAK

Başak Burcu çiçeği margittir. Aslan burcu insanları margit gibi her ortama uyar, herkesle iyi geçinirler. Renkli ve egzotik bir yaşamları vardır.

TERAZİ

Terazi Burcu çiçeği dalyadır. Terazi burcu insanları dalya çiçeği gibi her ortama rahatlıkla uyum sağlarlar. 

AKREP

Akrep Burcu çiçeği centiyane (eşek dikeni) çiçeğidir. Akrep burcu insanları hareketli yaşamı olan doğa sprolarını severler. 

YAY

Yay Burcu çiçeği zambaktır. Yay burcu insanları güzel ve hoş kokuları sever. 

OĞLAK

Oğlak Burcu çiçeği amarildir. Yay burcu insanları amariller gibi özenle ve itinayla yaparlar işlerini.

KOVA

Kova Burcu çiçeği kardelen çiçeğidir. Kova burcu insanları kardelen çiçeği gibi baharı çok severler. Cıvıl cıvıl ve neşelidirler.

BALIK

Balık burcu çiçeği nergistir. Balık burcu insanları nergisler gibi renkli ve neşeli bir hayatı umut ederler